طراحی تایر مفهومی

از میان تایرسازان دنیا امسال جایزه طراحی مفهومی به طرح «تی‌ریزر» مکسس رسید زیرا ایده‌های جدیدی در حوزه ایمن‌سازی، فرمولاسیون و اقتصادی‌تر کردن تایرها به بازار ارائه کرده است.

به گزارش «اخبار خودرو»،از میان تایرسازان دنیا امسال جایزه طراحی مفهومی به طرح «تی‌ریزر» مکسس رسید زیرا ایده‌‌های جدیدی در حوزه ایمن‌سازی، فرمولاسیون و اقتصادی‌تر کردن تایرها به بازار ارائه کرده است. آینده این صنعت و همچنین خودروسازی بر خودروهای برقی، سیستم‌های ایمنی و کاهش انرژی مصرفی متمرکز خواهد شد. 
جایزه Aدیزاین ۲۰۲۰ که صنایع مختلفی برای کسب آن به رقابت می‌پردازند، ایده‌های شرکت‌کنندگان را بررسی می‌کند. تی‌ریزر به‌گونه‌ای طراحی شده تا شرایط رانندگی مختلف را به صورت فعال تشخیص بدهد و نحوه اتصال به جاده را کاملا دقیق تنظیم ‌کند تا کشش، چسبندگی و نرمی تایر افزایش یابد و درنهایت ایمنی بیشتری فراهم شود. برای دستیابی به هدف  از فناوری الکترومگنتی استفاده شده است. همچنین این تایر باید از توانایی خوبی نسبت‌به ابعاد و براساس شتابگیری، چرخش در پیچ و ترمزگیری خودرو برخوردار باشد. البته هواداران به طرح کناره این تایرها بسیار علاقه‌مند شده‌‌اند زیرا هنگام ترمزگیری براساس فشار وارد‌شده تغییر رنگ داده و میزان تغییرات مورد‌نیاز برای هماهنگی با شرایط ترمزگیری را نشان می‌دهد.  همچنین این تایرها می‌توانند برنامه‌ریزی شوند تا در سه حالت اسپرت، نرم و مناسب (برای شارژ کردن باتری‌ها) تنظیم شوند. باید به این نکته مهم اشاره کرد که این محصول در شرایط اسپرت؛ اسکان افزایش فعالیت مناطق الکترومغناطیس روی آج را خواهد داشت که البته از کناره‌های تایر نیز برای افزایش تعادل استفاده می‌شود. در حالت کامفورت؛ مناطق الکترومغناطیسی روی تِرد در شرایط عادی قرار می‌گیرند. سرانجام در حالت شارژ نیز این بخش‌ها به‌گونه‌ای تغییر شکل می‌دهند که کمترین اصطکاک را ایجاد کنند تا شارژ بیشتری به باتری خودرو برسد. تی‌ریزر، براساس تکنولوژی جی-سنسور و توسط مکسس طراحی شده است. 
جی‌- سنسور حرکات تایر و همچنین به‌طور هوشمند رفتار راننده را تشخیص می‌دهد و پیشنهاد‌هایی را ارائه می‌کند. به‌عنوان‌مثال جی-سنسور می‌تواند تشخیص دهد آیا راننده نسبت‌به ترمزگیری دیر اقدام می‌کند یا خیر؟ البته هنوز مکسس اعلام نکرده است چه زمانی اقدام‌به تولید انبوه طرح مفهومی تی‌ریزر خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

آخرین اخبار

بین الملل