محصولات شیلر

مدیرکل اداری و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از خطوط تولید بزرگترین شرکت تولیدکننده خودروهای تجاری در شهرک صنعتی البرز واقع در استان قزوین بازدید کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»،مدیرکل اداری و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از خطوط تولید بزرگترین شرکت تولیدکننده خودروهای تجاری در شهرک صنعتی البرز واقع در استان قزوین بازدید کرد. مهدی علیزاده در بازدید از شرکت بهمن‌دیزل از نزدیک با چگونگی روند تولید محصولات این خودروسازی آشنا شد.

تولید شیلر؛ نمونه بارز عملکرد بالا در بومی‌سازی

در این بازدید که مدیران شرکت بهمن‌دیزل نیز حضور داشتند، مهدی علی‌زاده از توانایی این گروه صنعتی در امر بومی‌سازی محصولات تجاری تجلیل کرد و از برنامه‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درخصوص خرید محصولات و کاربری‌های بهمن‌دیزل در ادامه همکاری قبلی سخن گفت. 
وی در دیدار با مدیران و کارگران بهمن‌دیزل ضمن تقدیر از زحمات بخش تولید گفت: «با وجود تحریم‌ها این مجموعه با استفاده از توانایی مهندسان، متخصصان و نیروی انسانی داخلی توانسته عملکرد بسیار خوبی در بومی‌سازی محصولات داشته باشد که تولید شیلر نمونه بارز تلاش‌های آن است.» 
علی‌زاده افزود: «بهمن‌دیزل نشان داد می‌توانیم محصولات را با استفاده از مهندسی معکوس بومی‌سازی و از تولیدات داخلی استفاده کنیم که نشانه پیشرفت در صنعت کشور است.»
برنامه سازمان شهرداری برای خرید محصولات شیلر

علی‌زاده با اشاره به رتبه برتر بهمن‌دیزل در بین واحدهای صنعتی اظهار کرد: «وزارت شهرداری و دهیاری‌های کشور با هدف توسعه و نوسازی حمل‌ونقل سال‌هاست با بهمن‌دیزل همکاری کرده و طبق تفاهمنامه‌های امضاشده، این شرکت عملکرد بسیار خوب و مثبتی داشته و به تعهـــــدات خود عمل کرده است.»  مدیرکل اداری و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درخصوص نوسازی ناوگان حمل‌ونقل شهری بیان کرد: «امسال با توجه به رشد قیمت محصولات مربوط به حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری، سیستم دولتی توان خرید محصولات جدید را ندارد و با تاکید دولت مبنی بر بازسازی ناوگان حمل‌ونقل، امسال برنامه‌هایی در این خصوص در دست اقدام داریم.» 
وی با اشاره به برنامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درخصوص خرید مینی‌بوس و کامیونت 6 تن شیلر همراه با کاربری‌های حمل زباله و آتش نشانی گفت: «این سازمان با سرلوحه قراردادن منویات مقام معظم رهبری همواره خرید تولیدات داخلی را بر خود واجب دانسته و تلاش می‌کند در کنار حمایت از حقوق دولت و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، حمایت از کارخانجات تولیدی به‌خصوص بهمن دیزل را در برنامه‌های خود قرار دهد.»
بهمن‌دیزل؛ برترین واحد صنعتی قزوین

پیش از این نیز رئیس سازمان صمت قزوین در بازدیدی از کارخانه بهمن‌دیزل، این شرکت را به‌عنوان برترین واحد صنعتی قزوین ارزیابی کرده بود. اقدامات مهم این خودروسازی طی چند سال اخیر، اصلی‌ترین دلیل ارزیابی این شرکت به‌عنوان برترین نمونه واحد صنعتی استان بوده است. 
این در شرایطی است که بهمن‌دیزل در کنار تمام مشکلات توانسته‌ است در دو سال اخیر از دو محصول کامیونت و مینی‌بوس شیلر رونمایی کند و بخشی از سهم بازار در این دو سگمنت را به خود اختصاص دهد. این خودروسازی همچنین در زمینه تولید محصولات دانش‌بنیان، کارنامه خوبی را به دست آورده و توانسته است با اتکا بر این دستاوردها، سطح داخلی‌سازی محصولات خود را افزایش دهد. 

برنامه‌های بهمن‌دیزل
بهمن‌دیزل درحال‌حاضر با ظرفیت اسمی 43هزار و 500 دستگاه فعالیت خود را ادامه می‌دهد و به گفته مدیرعامل این شرکت، ظرفیت تولید بهمن‌دیزل در سال «جهش تولید» به بیش از 200 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.  محمد محمدی پیش از این اعلام کرده بود که طرح توسعه‌ای واگذاری زمین 17 هکتاری در یکی از واحدهای تعطیل‌شده نیز ظرفیت اشتغال برای 450 نفر را ایجاد خواهد کرد. از دیگر برنامه‌های این شرکت توسعه کاربری‌سازی کامیون‌های این شرکت است که به گفته محمدی هویت این محصولات خواهد بود.  مدیرعامل این شرکت همچنین به‌تازگی از برنامه‌های بهمن‌دیزل برای تولید انبوه کاربری آتش‌نشانی خبر داده و گفته است کاربری‌سازی با استفاده از فضای 5 هزار متری انجام خواهد شد. وی همچنین اظهار کرد توسعه کاربری‌سازی، جهش تولید بیش از ۲۰۰ درصدی و داخلی‌سازی حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد برند شیلر از برنامه‌های توسعه‌ای بهمن‌دیزل است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

آخرین اخبار

بین الملل