باتوجه به‌اینکه موتورسیکلت شما از سیستم سوخت‌رسانی کاربراتوری بهره می‌گیرد، باید گفت ریپ زدن در سرعت‌های بالا به‌منزله ریپ زدن در دورموتورهای بالاست و این مشکل ناشی از تنظیم نبودن سیستم سوخت‌رسانی است.

 موتورسیکلت 125 سی‌سی مدل 90 دارم و چند روزی است در سرعت‌های بالا ریپ می‌زند و در زمان کاهش سرعت نیز به‌یک‌باره مکث می‌کند. همچنین دو روز است در زمان استفاده از راهنما، چراغ راهنما ضعیف شده و حتی بعضی از مواقع خاموش می‌شود؛ علت چیست؟

به گزارش «اخبار خودرو»،باتوجه به‌اینکه موتورسیکلت شما از سیستم سوخت‌رسانی کاربراتوری بهره می‌گیرد، باید گفت ریپ زدن در سرعت‌های بالا به‌منزله ریپ زدن در دورموتورهای بالاست و این مشکل ناشی از تنظیم نبودن سیستم سوخت‌رسانی است؛  ژیگلور مهم‌ترین قطعه در کاربراتور است و این قطعه مکانیکی همانند دیگر قطعات از عمر مفیدی برخوردار است که پس از مدت مشخصی، به‌اصطلاح یا می‌گیرد یا معیوب می‌شود. در چنین حالتی سوخت مورد نیاز سیلندر از مقدار استاندارد پایین‌تر بوده و این امر سبب اختلال در روند کاری پیشرانه می‌شود. بر این اساس باید ضمن بررسی ژیگلور، درصورت معیوب بودن آن برای رفع مشکل این قطعه تعویض شود. اما در نظر داشته باشید که گاهی نیز به‌دلیل خرابی شناورهای پیاله‌سوخت، چنین مشکلی رخ می‌دهد؛ زیرا شناورهای پیاله‌سوخت، وظیفه کنترل میزان سوخت در پیاله را به‌عهده دارند و اگر معیوب شده باشند یا به‌اصطلاح سوخت به داخل آن نشت کرده باشد، منجربه‌افت فشار در سوخت می‌شود و در دورهای بالای موتور سبب ریپ زدن آن می‌شود. در این حالت باید شناورهای پیاله‌سوخت نیز تعویض شوند. اما هنگامی که موتور با کاهش سرعت مکث می‌کند، باید دو پارامتر اصلی بررسی شود. نخست‌اینکه امکان دارد دریچه‌گاز به‌اصطلاح گیر کرده باشد و به‌دلیل عدم بازگشت به‌موقع آن و تامین هوای ورودی سیلندر به‌همراه سوخت، موتور مکث کند. در چنین حالتی برای رفع مشکل باید دریچه‌گاز و در صورت لزوم کاربراتور تعویض شود. همچنین وضعیت سیستم جرقه‌زنی در روند کاری موتور نقش بسزایی دارد. بر این اساس نیاز است که سیستم جرقه‌زنی و ادوات آن کاملا بررسی شود. درواقع این احتمال وجود دارد که بوبین و پیکاپ این مجموعه معیوب شده باشد. بنابراین برای رفع مشکل باید این قطعات تعویض شود. اما در بسیاری از مواقع که شمع معیوب شده است، چنین مشکلی ایجاد می‌شود. بنابراین با تعویض شمع می‌توان مشکل را به‌طور کامل برطرف کرد. اما در پاسخ به‌بخش پایانی سوال شما باید گفت سیستم شارژ باتری موتورسیکلت شما معیوب شده است. زیرا دراین صورت باتری توانایی تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز قطعات برقی را ندارد و در زمان استفاده از یکی از مصرف‌کننده‌های الکتریکی (مجموعه قطعات الکتریکی) قطعه دیگر با افت ولتاژ و آمپر مواجه می‌شود و این امر منجربه‌ضعیف شدن یا حتی خاموش شدن این قطعه می‌شود. با توجه به‌این موضوع در زمان استفاده از راهنما، اگرچه برق مورد نیاز آن تامین می‌شود، اما استفاده هم‌زمان از چراغ جلو، توانایی تامین ولتاژ و آمپر آن را از باتری گرفته و این امر منجربه ضعیف شدن یا خاموش شدن چراغ راهنما می‌شود. دراین حالت ممکن است سیستم شارژ باتری معیوب شده باشد و دراین صورت برای رفع مشکل باید قطعات آن تعویض شود. همچنین در نظر داشته باشید که اگر باتری موتورسیکلت‌ شما توان و آمپر مورد نیاز را نداشته باشد نیز دربروز چنین مشکلی نقش خواهد داشت و برای رفع آن باید ابتدا سیستم شارژ و درصورت عدم‌رفع مشکل، باتری موتورسیکلت نیز‌ تعویض شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

آخرین اخبار

بین الملل