کد خبر: 230670
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱

رئیس بنیاد مستضعفان از تکمیل مسیر رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال را تا نیمه نخست سال آینده داد.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از تسنیم،سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از منطقه 2 آزادراه تهران شمال با اشاره به آخرین وضعیت تکمیل این پروژه اظهار کرد: اوایل تیر ماه و پس از بازدید مشترک با وزیر راه و رئیس سازمان برنامه و بودجه از این قطعه، عملیات عمرانی ما بر روی قطعه دو متمرکز شد و با توجه به انجام تعهدات مالی از سوی آقای نوبخت و همچنین انجام تعهدات مالی از سوی بنیاد، این پروژه از لحاظ تامین منابع مالی مشکل خاصی ندارد.

وی تصریح کرد: بر اساس توافق انجام گرفته مقرر شده تا در نیمه نخست سال آینده، یک مسیر رفت در منطقه 2 آزادراه تهران شمال تکمیل شود.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم روند احداث و تکمیل تونل 6400 متری البرز را زودتر از موعد مقرر تکمیل کنیم و این درحالی است که همکاران ما در این پروژه، کارگاهی به طول 22 کیلومتر احداث کرده اند که 16 کیلومتر آن تونل و 2 کیلومتر آن به صورت پل است و همکاران ما به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی در حال فعالیت هستند.

فتاح با بیان اینکه مردم از قطعه نخست آزادراه تهران شمال رضایت داشته اند گفت: با توجه به اینکه با بهره برداری از منطقه نخست آزادراه تهران شمال، هموطنانمان دسترسی ایمن تر و سریع تر به شمال کشور پیدا کردند و با تکمیل روند اجرایی فاز دوم آزادراه، مسیر تهران به چالوس کوتاهتر خواهد شد و در مصرف سوخت نیز صرفه جویی می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه از تمام ابتکارات مهندسی کشور برای احداث تونل های آزادراه استفاده شده است گفت: این تونل ها برای نخستین بار در کشور احداث می شود و به صورت 2 طبقه است که در طبقه دوم، تاسیسات و جت فن ها احداث می شود و با احداث این تونل های 2 طبقه، حتی در صورت قفل شدن خودروها در ترافیک تونل، تهویه به صورت کامل انجام می شود و بالاترین استانداردها در تهویه هوای تونل ها، روشنایی ها و هدایت آب در این مسیر مد نظر قرار گرفته است.

فتاح اضافه کرد: به لطف خداوند تمام طراحی ها و فعالیت های اجرایی در این منطقه از آزادراه، به دست مهندسان ایرانی و نیروهای متخصص کشورمان در حال انجام است و خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکلی در مسیر منطقه 2 آزادراه تهران شمال وجود ندارد.

وی با اشاره به سهم دولت و بنیاد مستضعفان از هزینه 2 هزار میلیارد تومانی برای ساخت مسیر رفت در منطقه 2 آزادراه تهران شمال گفت: در توافقی که با آقای نوبخت و وزیر راه و شهرسازی داشتیم، مقرر شد سهم دولت و بنیاد مستضعفان از هزینه 2 هزار میلیارد تومانی این پروژه بطور برابر باشد و سهم هریک معادل یک هزار میلیارد تومان بود.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: خوشبختانه تا این مرحله، بنیاد مستضعفان و دولت به تعهدات مالی برای تامین هزینه های احداث این منطقه از آزادراه به طور کامل عمل کرده اند و هیچ مشکلی تا این لحظه وجود ندارد و عزم دولت و بنیاد مستضعفان برای تکمیل مسیر رفت در منطقه 2، جدی است.

رئیس بنیاد مستضعفان ابراز امیدواری کرد: مسیر رفت در منطقه 2 آزادراه تهران شمال طی نیمه نخست سال 1400 تکمیل و به بهره برداری برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

آخرین اخبار

بین الملل