کد خبر: 238675
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
مالیات تولید

اولین فروش خودروسازان با احتساب 1 درصد هزینه مالیات نقل و انتقال، برای اولین بار از سوی شرکت سایپا اجرایی شد.

به گزارش «اخبار خودرو»،اولین فروش خودروسازان با احتساب 1 درصد هزینه مالیات نقل و انتقال، برای اولین بار از سوی شرکت سایپا اجرایی شد.

هفته گذشته معاون سازمان امورمالیاتی اعلام کرده بود: از کارخانه‌های سازنده و یا مونتاژ کننده داخلی و یا واردکنندگان خودرو در نخستین انتقال به خریداران مالیات دریافت می‌شود و این طرح برای اولین بار از سوی شرکت سایپا به اجرا درآمده است.

محمد مسیحی افزود: بر اساس قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده، اولین انتقال خودرو از کارخانه‌های سازنده و یا وصل‌کننده قطعات پیش ساخته (مونتاژ کننده) داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی) به خریداران، مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال است.

وی گفت: با توجه به اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400/3/2 از تاریخ 1400/10/13 و بر اساس تبصره (2) ماده (30) قانون مذکور، اولین انتقال خودرو از کارخانه‌های سازنده و یا وصل کننده قطعات پیش ساخته (مونتاژ کننده) داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی) به خریداران و همچنین هرگونه انتقال به صورت صلح و هبه به نفع دولت مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده می‌شود.

مسیحی افزود: واردکنندگان و کارخانه‌های سازنده و مونتاژ کننده انواع خودرو، ضرورت دارد از تاریخ اجرای قانون یاد شده نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده بر اساس ماخذ مذکور در تبصره (1) ماده (28) قانون موصوف، به نرخ یک درصد (1%) برای انواع خودروهای تولید داخل و دو درصد (2%) برای انواع خودروهای وارداتی اقدام کنند.

اجرای طرح فروش خودرو پادرا با دریافت 1 درصد مالیات جهت مالیات نقل و انتقال:

دریافت مالیات 1 درصدی از ثبت نام کنندگان خودرو آغاز شد

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  2 0
  فقط میخواهید گوش مردم را ببرید و خرج خارجتون کنید شورشا در آوردید
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  0 0
  درشو پیش کنید بابا
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  0 0
  خدا خفتون بکنه..
 • سالار IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  1 0
  چه خوب دم شرکت سایپا گرم .شما هر سازی بزنید ما مجبوریم برقصیم .بگم بهتان 500میلیون هم بدین ملت ایران میخرن الان دیگه یاد گرفتین.مگه همین مردم نبودن پراید هفت میلیونی رو نمیخریدن مگه تعیین قسط به درخواست مشتری نبود.الان به این خوبی میفروشین تازه مردم هم صف وایستادن چه اشکال داره
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  1 0
  خیلی قیمتها منطقی و عادلانه بود مالیات هم بهش اضافه شد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

آخرین اخبار

بین الملل